دانشگاه آزاد اسلامی شیراز

گرامی داشت 16 آذر روز دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی شیراز1393-9-23

گرامی داشت 16 آذر روز دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی شیراز

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی شیراز: به همت تشکل دانشجویی وصال دانشگاه آزاد اسلامی شیراز ویژه برنامه ای به مناسبت 16 آذر روز دانشجو با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید محمد انجوی نژاد با موضوع سبک زندگی دانشجویی و قناعت در دانشکده علوم انسانی واحد شیراز برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام انجوی نژاد اظهار داشت: هر فردی زمانی که می خواهد کاری انجام بدهد باید مبنا و هدفی یا فلسفه ای داشته باشد که فلسفه اش همان دلیل عقلی اوست.

وی افزود، در بحث فلسفه امام صادق(ع) می فرمایند: یکی از مبانی اصلی که اگر در شما باشد زندگی لذت بخش و آرامش بخش می شود و اگر نباشد هرچه تلاش بکنید دیگر هیچ سودی ندارد کلمه قناعت است. یکی از کلماتی که خیلی از افراد تا اسم قناعت را می شنوند به عنوان یک صفت بازدارنده از لذت زندگی به آن نگاه می کنند.

وی گفت: قناعت یک هنر است هنری که هر انسانی بتواند از آنچه که دارد لذت ببرد. به فرموده امام علی(ع): مؤمن واقعی در زندگی از آنچه که دارد نهایت لذت را ببرد، به پشت سر و گذشته نگاه نکند و برای آینده هم حسرتی به دل نداشته باشد.

حجت الاسلام انجوی نژاد بیان داشت: قناعت یعنی فراموش کردن آنچه نداریم و فراموش کردن آنچه نداشته ایم و لذت بردن از آنچه داریم یعنی همینی که داریم هر چه می خواهد باشد، این قناعت است.

وی در خاتمه بیان داشت، همانگونه که در قرآن آمده است: نسبت به آنچه ندارید نه قصه بخورید و نه حسرت، و نسبت به آنچیزی که از دست شما رفته خیلی ناراحت نشوید و در خصوص دارایی های خود هم زیاد شاد نباشید. شادی و ناراحتی مؤمن باید متعادل باشد.