دانشگاه آزاد اسلامی شیراز

گرامی داشت هفته حسابداری در دانشگاه آزاد اسلامی شیراز1393-9-25

گرامی داشت هفته حسابداری در دانشگاه آزاد اسلامی شیراز

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی شیراز: به مناسبت نکوداشت هفته حسابدار مراسمی با حضور دکتر حمیدصالحی معاون اداری مالی واحد شیراز، دکتر غلامعباس پایدار مدیر گروه رشته حسابداری این دانشگاه، اساتید و دانشجویان حسابداری در دانشکده اقتصاد و مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی شیراز برگزار شد.

در این مراسم دکتر پایدار ضمن ارائه گزارشی از وضعیت گروه حسابداری واحد شیراز بیان داشت: رشته حسابداری در این واحد آینده ای رو به تعالی خواهد داشت به شرطی که هم دانشجویان و هم اساتید بتوانند کمک کنند تا از این سطحی که داریم بالاتر بیاید.

وی گفت: ما در حال حاضرانجمن حسابداری نداریم و من در همین جلسه از شما دانشجویان در خواست می کنم کسانی که مایلند جهت هیأت مدیره انجمن علمی حسابداری  نام نویسی را به انجام رسانند تا انجمن را راه اندازی کنیم.

در ادامه این مراسم دکتر صالحی ضمن تبریک سالروز 70 سالگی حسابداری ایران به اساتید و دانشجویان اظهارداشت: بحث در خصوص این رشته بسیار است و سعی ما بر این است که در برنامه های آتی نه فقط برای روز حسابدار بلکه در برنامه های سخنرانی ها و گردهمایی های علمی بیشتر فراز و فرود 70ساله حسابداری ایران را بررسی کنیم.

وی بیان داشت: حسابداری نقش بسیار روشنی در جامعه دارد و موجب آرامش در  جامعه می شود، حسابداری به کسب و کارها ، سلامت و درستی سازمان ها کمک می کند و می تواند شفافیت ایجاد کند تا سیاه چاله هایی که می تواند موجب فساد شود را از بین ببرد.

 

 

معاون اداری مالی واحد شیراز در ادامه افزود: حسابداری بزرگترین صنعت دنیاست چون بهترین و ناب ترین اطلاعات را تولید می کند و به توسعه اقتصادی کشورها کمک می کند.

صالحی گفت: حسابداری علم نافه هست و سرشار از مفاهیم اخلاقی از جمله ویژگی های حسابدارها بی طرفی، استقلال، راز داری، کیفیت ، تعادل و میانه روی است. یک حسابدار پایبند به اخلاق حرفه ای قطعا یک انسانی است که در مسیر تکامل گامهای زیادی برداشته است.

وی بیان داشت: شما دانشجویان هستید که نقش پیشرو و رهبر را باید در پیشرفت های علمی حسابداری و معرفی جامعه علمی حسابداری به جامعه صنعتی و فنی حسابداری را ایفا کنید.

معاون اداری مالی واحد شیراز در خاتمه بیان داشت: باید انجمن علمی را راه بیاندازیم و ارتباط دانشجویان و اساتید باید از طریق انجمن علمی تقویت بشود و ما باید بتوانیم خودمان را به جامعه بیرون معرفی نماییم.

صالحی همچنین در این جلسه خواستار برگزاری همایش ملی حسابداری در سال آینده با کمک دانشجویان شد.

در این مراسم از دانشجویان ممتاز آموزشی رشته حسابداری در سال تحصیلی 93-92 تقدیر بعمل آمد.